Sabah Uyandığınızda Bu 5 Şeyi Mutlaka Yapın.

Sabahları genelde hep aynı rutin içinde oluruz ve yaptığımız şeyler bellidir. Ancak birkaç, basit ama son derece etkili yöntemleri sabah rutininize ekleyerek güne çok daha zinde ve dinç başlamanıza olanak sağlıyor. Sözü daha fazla uzatmadan sabahları uyandığınızda mutlaka yapmanız gereken 5 tavsiyemize geçelim.

1. Kulaklarınıza masaj yapın

Kulaklarınıza masaj yapmak tamamen uyanmanıza yardımcı olabilir. Bu yöntemi bu sabah veya yatmadan hemen önce yapabilirsiniz. Uyarıyı kulakların hassas bölgelerine uygulamak , enerjik ve canlı hissetmenizi sağlayacaktır.

2. Limonlu bir bardak ılık su içelim,

Sabahları kahve veya çay içmek yerine bir bardak limonlu ılık su içmenin daha çok faydası vardır. Sindirim sistemi, böbrekleriniz ve bağırsaklarınızın daha sağlıklı çalışmasını sağlayacaktır; ve vücudunuzdan toksinleri çıkarmaya yardımcı olur; bağışıklığınızı güçlendirir. Her bir bardağa bir limon sıkmanız gerekmiyor limonun çeyreğini sıkmanız yeterli. Bunu içmeye karar verirseniz, kahvaltı etmeden 20-30 dakika önce içmeniz gerektiğini hatırlatalım.

3. Dilinizi temizleyin,

Hepiniz dişlerimizi günde iki kez fırçalamamız gerektiğini biliyoruz. Ancak hiç düşündünüz mü? Dişinizde olduğu gibi dilinizde de çok sayıda bakteri birikir. Bu ağzınızda kötü kokuların oluşmasını sağlayabilir ve diş plaklarına, diş çürümesine, diş etinizle ilgili sorunlara neden olabilir. Dilinizi temizlemek için ihtiyacınız olan sıradan bir diş fırçası. Çok sert temizlememeye dikkat edin, aksi takdirde dilinizin yüzeyine zarar verebilirsiniz.

4. Bir kaşık dolusu bal yiyin,

Bal sizi enerji ile doldurur, hafızanızı ve üretkenliğinizi canlandırır, öksürükleri iyileştirir ve alerji semptomlarını hafifletir. Bu tür rahatsızlıklar ve güne daha zinde başlamak için, güne bir tatlı kaşığı bal ile başlamak şüphesiz iyi bir başlangıç olacaktır. Eğer temin edebilirseniz taze, doğal bal olmalı. Kahvaltı etmeden 10-15 dakika önce tüketmelisiniz. Eğer bir tatlı kaşığı balın size fazla geleceğini düşünüyorsanız, bir bardak suda eritebilirsiniz, etki yine aynı olacaktır.

5. Ağzınızı hidrojen peroksit çözeltisi ile yıkayın,

Ağzınızı hidrojen peroksit çözeltisi ile yıkayarak sabah rutinini bitirebilirsiniz. Doğru miktarda kullandığınız sürece bu konuda tehlikeli bir şey yoktur: Bunu yaparak güne başlamak, ağız kokusunu ortadan kaldırmanıza, diş etlerinizi iyileştirmeye ve korumaya yardımcı olabilir.

Leave a Reply