İstediğiniz Zaman İstediğiniz Kadar Yiyebileceğiniz Kilo Aldırmayan 16 Besin

Sıkı bir diyet uyguladığınızda, lezzetli yemekleri yemek çok zor oluyor. Dürüst olalım! Acıktığımızda, ve buzdolabı kapısını açtığınızda, lezzetli şeyleri almaya çalışmak adeta eziyete dönüşür. Sizi bu durumdan kurtaracak, gün boyunca az miktarda kalori içerdikleri için kilo alma riski olmadan yiyebileceğiniz besinleri bir araya topladık.

16-Kereviz:
Kerevizin yaklaşık % 95’i sudur. Bu süper sağlıklı ürün, günlük K vitamini gereksiniminizin % 30’unu içerir. Kerevizin taze olması önemlidir, en faydalı özelliklerinin çoğunu 5 günden sonra kaybettiği için tazeyken yemenizi tavsiye ediyoruz.

15-Roka:
2 fincan roka içinde sadece 10 kcal var. Sağlığınıza zarar vermeden daha çabuk zayıflamanıza olmanıza yardımcı olur. Rokayı beyaz peynir ile birleştirebilir ve zeytinyağıda koyabilirsiniz.

14-Yumurta beyazı:
Yiyebildiğiniz kadar yumurtanın beyazını yiyebilirsiniz. Sıkı bir diyeti uygulayan kişiler için bile yararlıdır. Beyazları birkaç domatesle karıştırırsanız en sağlıklı omleti elde edersiniz! Ama Yağda yapmamak en iyi seçenektir.

13-Salata:
Salata, A ve C vitaminleri ile folik asit ve demir ile doludur. Kalori neredeyse yok denecek kadar azdır, bu nedenle çok miktarlarda tüketimi herhangi bir kilo artışı neden olmaz.

12-Salatalık:
Salatalık neredeyse kereviz gibi aynı miktarda su içerir. Taze salatalıkların sağlığa önemli yararları vardır. Salatalığın kabuğu besin değerlerinin çoğunu, özellikle de beta-karoteni içerir, bu da gözlerinize iyi gelir. Bu yüzden onları soymamak çok daha iyidir.

11-Karnıbahar:
Karnabahar C ve K vitaminlerinin mükemmel bir kaynağıdır. En besleyici hali Çiğ halidir.

10-Domates:
Domates likopen, A, C ve B2 vitaminleri, folik asit, lif, krom ve potasyumla doludur. Sağlığımız için hayati önem taşıyan çeşitli besinler içerir.

9-Brokoli:
Brokoli, kilo vermek isteyenlerin en sevdiği besindir. A, C, E ve K vitaminlerini içermesinin dışında günlük lif gereksiniminizin yaklaşık % 20’sini karşılar.

8-Kara Lahana:
Kara lahana, diğer yenilebilir yosunlar gibi çok miktarda iyot içerir ve neredeyse kalori içermez. Ancak,lahana dolması düşünüyorsanız unutmayın ki Pirincin yüksek glisemik indeksine sahiptir ve bu ürünlerin hızlı kilo kaybına neden olmadığı aşikardır.

7-Bezelye:
Bezelyelerin, kalorisi çok düşüktür: bir bardak bezelye yaklaşık 35 kcal içerir. Lif ve protein bakımından oldukça zengindir.

6-Greyfurt:
Greyfurtlar kan şekeri düzeylerini dengelemeye yardımcı olurlar. C vitamini doludurlar ve düşük kalori değerlerinden dolayı bel çevresindeki ekstra kiloları azaltmanıza yardımcı olabilirler.

5-Kavun:
Kavun, diyetinizi esnetmeden tatlı isteğinizi tatmin edecektir. A ve C vitaminlerinin günlük önerilen değerinin yarısından fazlasını içerir.

4-Çilek:
Kilo verenler için vazgeçilmez bir üründür. Çilek, potasyum ve lif açısından zengin ve anti-enflamatuar etkiye sahip bir meyvedir.

3-Böğürtlenler:
Böğürtlenler antioksidanlar ve C vitamini ile doludur. Ayrıca, inanılmaz bir tadı vardır. Uzun süredir diyet yapanlar için bile güvenlidirler. Ürünün kalorili içeriği nispeten düşüktür.

2-Portakal:
Portakallar en lezzetli meyvelerden biridir. C vitamini içeriği ile bilinirler. Bu arada, turuncu derisinin altındaki beyaz maddeler “sünger”, kolesterolü düşürmeye yardımcı olan çok miktarda lif içeriyor. Bu yüzden portakaldaki o beyazları ayıklayıp atmayın.

1-Yaban mersini:
Yaban mersini diğer meyvelerden daha fazla antioksidan içerir. Bu nedenle, bir fincan yaban mersini , diyetinizi dengelemenize yardımcı olacaktır. Bu yiyecek kalorisi hafiftir, bu nedenle kilo alma riski hakkında endişelenmenize gerek yoktur.

Not: Hastalığı olanlar için; doktorları tavsiyesi dahilinde yukarıda söylenenler geçerlidir…